Reference

REFERENCE absolventů kurzů práce s hlasem:

❀  Kdybych měla lektorku popsat někomu jinému, tak bych řekla přijď a uvidíš :) Oceňuju kreativitu, nasazení, práci se skupinou i jednotlivci. Bylo fajn mít parťáka na prozkoumávání neznámých vlastních prostorů.   (A.B., Brno)

❀  Naprostá otevřenost lektorky byla neskutečně prospěšná pro uvolnění vlastní nejistoty. Tato atmosféra mi dovolila si kurz naprosto užít. Monika je jedna z nejlepších lektorek, jakou jsem zatím na kurzech potkala.    (M.V., Brno)

❀  Byl jsem zcela nadšen a nemám žádné připomínky. Místo výuky zpěvu probíhalo spíše emoční léčení skrze výuku zpěvu. Půjdu zase.   (K.K., Brno)

❀  Moniko,děkuji moc za víkend v Novém Jičíně. Zažil jsem něco takového poprvé v životě.
To ,že to nebylo jen o zpívání, už musí být jasné každému. Svůj hlas, který jsem hledal, jsem nechal v té třídě. Vyhrály obrazy. Vše co jsem si prožil za ty dva dny se snažím dávat nejen do zpěvu, ale i do hry na harmoniky. Což je jen tak mimochodem ještě těžší, ale o to větší výzva. Vytvořit obraz bez štětců, barev a slov, jen s harmonikou.
Děkuji za to, že takoví lidé, jako ty, jsou mezi námi. Nechť ten tvůj andělíček strážný (nebo jak mu říkáš ty, nevím) na tebe dává pozor. Ještě jednou díky za všechno a hezký den a štěstí přeje J.W.K

❀  ...včera jsem po našem kurzu ještě večer dvě hodiny blbnul u klavíru, a ještě jednou děkuju moc. Všechno se děje tak, jak jsem si představoval, takže se teď při zpívání cítím super.
Jsi výjimečný učitel a moc se mi líbí, s jakou energií jsi pořád v procesu, když učíš.
Když učíš, tak jsi nadpozemská víla, s obrovskou silou. Je zážitek to už jen pozorovat  :)
Hodně jsem se zase naučil, a ne jen co se týče zpěvu.
Moc děkuju za setkání a už se těším na další!          (M.H.)

Ahoj Moniko,
seminář byl skvělý, užil jsem si ho a posunul se zase o kousek dál ve svém vývoji. Jak už to bývá, zkouška přišla téměř okamžitě tento týden. Čerpaje z Tvé moudrosti, jsem uspěl a nalilo mi to energii. Tedy ještě jednou díky moc. Jsi skvělá!..silná a zároveň křehká, dračice a zároveň velmi něžná žena...hezké.  :)        (V.P.)

❀  přišla jsem na kurz bez očekávání a byla jsem příjemně překvapena, jak jsi to uměla perfektně vysvětlit, pracovat zábavnou, žertovnou formou, prostě s lehkostí... jsem velmi nadšena, a přeplněna   (J.Z.)

❀  tento kurz mi ukázal, jak na sobě mám pracovat, a přišla jsem na to, že zpěv může člověka osvobodit.    (M.S.)

❀  tento kurz předčil moje očekávání. Tady jsem zjistila, že to je Hlas a Emoce Dokořán. Stále cítím po těle, jak mi běhají proudy energie. Bylo to velice barvité, sešla se tu i skvělá parta, celé mi to hodně dalo.    (P.M.)

❀  během dnešního kurzu jsem pochopila mnohem víc, než za těch 11 let výuky zpěvu a za těch 17 let, co tady jsem  :)  Celý den byl moc fajn, a já jsem si po dlouhé době uvědomila, že když se něco dělá s radostí, jde to mnohem líp a snáz a rychleji.    (J.M.)

❀  pro mě bezvadný, líbí se mi, že se to může člověk naučit opravdu korigovat, a nevyčerpává se emočně.    (S.B.)

❀  děkuju tobě za tvůj zápal, za tvoje světlo, co sem vneseš, za tu neutuchající touhu po vědění a hledání, protože ty si za roky práce tím projdeš, a pak nám to tu pěkně přežvejkaný ve zkratce a v jasnosti podáš. Děkuju za příjemnou atmosféru bezpečí, kterou jsme tady vsechny vytvořily.    (A.B.)

❀  hodně mi to dalo, hlavně pak práce s dechem, kde se mi potvrdilo to, co mi tělo už dávno říkalo. Je to pro mě skvělý způsob, jak vůbec dýchat, a i se zpěvem se lépe pracuje. Skvělý byl i tvůj humorný přístup k emocím a celkově k vyjadřování. Pro mě jakožto dlouhodobě slušnou holčičku, co nekřičí, neječí, je toto skvělý způsob, jak k emocím přistoupit s humorem, nadhledem, a dovolit si to dát ven.   (K.B.)

❀  ďakujem ešte raz za tvoj včerajší seminár - kde sa mi otvorili nove a nove možnosti pri práci s hlasom....
Bolo to moc fajn. Si velmi originalny a kreativny človek... bavil ma tvoj vtip a tvoje obrazy situacií, ktoré používaš... A fascinovalo ma, s akou jednoduchosťou a láskou to robíš a pritom je to efektívne a učinné...   (K.L.)

❀  taky děkuji, bylo to úžasný. Vidím, jak jsem zablokovaná a držím si vše pěkně pod pokličkou, schované. Svět nás formuje a naučil mě se neodkrývat a držet si vše v sobě...takže děkuju, že jsem mohla projevit svoje city tak naplno, je to úžasný.REFERENCE žáků na individuální výuku práce s hlasem:


❀  Moni, máš úžasný dar lidem ukázat pocity, které by člověk měl cítit při zpěvu určitých nálad v písních. Prostě to umíš a pomáháš mi to ze mě dostat. Máš skvělá přirovnání! Vážím si Tě a jsem ráda, že jsem Tě poznala!   (A.Ž.)

❀  líbilo se mi všechno! Tvůj přístup, tvoje osoba, tvoje trpělivost s tím, že na něčem pracujem už tak dlouho a postupuje to po malých krůčcích... A není to technika. Dala jsi mi do života plno nových "témat" k uvažování, tolik nových cest k "vidění". Jsi neskutečná lektorka a absolutní profík v tom, co děláš. Děkuji ti tímto ta vše!     !J.A.)

❀  Líbí se mi všechno. Na Vás se mi líbí, že nás učíte všechno, co umíte a nenecháváte si nic pro sebe v šuplíku.   (K.H.)

❀  líbilo se mi všechno, hlavně tvůj přístup a originální přirovnání a šílenství, které můžeme společně prožívat.   (I.J.)

❀  páčilo sa mi, že ma povodíš po tých pocitoch, ktoré si sám nedovolím.      (J.P.)

❀  výuka předčila moje očekávání.
Líbilo se mi – uvolnění, dělat ze sebe „blba“, zapomenout na vše a ono to najednou jde, líbilo se mi, že i úča blbne, bezprostřední přístup   (E.P.)


❀  líbilo se mi: práce s hlasem holisticky, bere v úvahu celého člověka, duši, bloky...   (R.M.)

❀  k Monice jsem docházela asi rok na individuální hodiny zpěvu. Hodiny s ní nejsou o hezky zazpívané písničce, ale otevření vnitřních hlasových možností proto, aby se z písně stalo sdělení. Pokud hledáte někoho, kdo s Vámi bude pracovat s respektem k Vaší osobnosti, pak velmi doporučuji!!   (M.S.)


❀  líbí se mi: způsob práce, netradiční osobní přístup, efektivní výuka s velkým praktickým přínosem (tzn.žádná zbytečná cvičení nebo dodržování „nějakých osnov jako v LŠU), výborné vysvětlení jednotlivých prvků, okamžitá možnost využití v praxi  (K.K.)


❀  Objevila jsem obrovské dechové rezervy při práci s břišním svalstvem. Líbila se mi práce s alikvotama a jednotlivými vokály.   (D.N.)


❀  Líbí se mi, jak to máš sama zmáklý a jak to umíš vysvětlit. A ta energie, kterou do toho dáváš.   (M.Z.)


❀  líbilo se mi: kreativní provedení výuky v podání „šílené“ učitelky  (D.E.)


❀  líbilo se mi: zaslechla jsem svůj hlas, vše je pro mě nové  (Z.J.)


❀  vlídný přístup, názorné ukázky, srozumitelná výuka   (M.K.)


❀  líbí se mi tvůj přístup k práci celkově! Jsi vždy plná energiea z každé hodiny odcházím s něčím novým. Ať jsou to nově nacvičené tóny nebo psychická podpora – ty víš!!
- Moní, jsi skvělá! Já ti děkuji za čas, který mi věnuješ. Za to, jak jsem se vypracovala, vděčím jen tobě!! Miluju tvůj kamarádskej přístup, a nejen to!   (J.A.)


❀  věci, které jsem nejednou slyšela či četla jako teorii, jsem si konečně pořádně vyzkoušela prakticky.   (I.K.)


❀  líbil se mi výběr písní, i pomoc při doprovázení se na piano. Líbilo se mi nahrávání se na diktafon během hodin a možnost se sama slyšet.   (V.I.)

❀  Chodím k Monice na hodiny zpěvu od roku 2009 (již tedy 7let).
K Monice jsem začala chodit na hodiny zpěvu proto, že jsem chtěla zkusit naučit zpívat alikvotní tóny kvůli svému spirituálnímu rozvoji nebo spíše kvůli boji s psychickými potížemi.
Pracuji ve svojí práci s klienty, musím se v práci hodně ovládat, zvládat psychicky náročné situace, práce je velmi náročná kvůli nebezpečí vyhoření, sebezničení, poškození vnitřního světa.
Pro mě je velkým přínosem to, že Monika pracuje s emocemi, které si v normálním životě nemůžu dovolit prožívat navenek. Často narazím při práci s Monikou v sobě na něco o čem nevím, že něco takového v sobě vůbec mám. Jsem moc ráda, že nemusím chodit na klasickou psychoterapii, kde je cílem takové věci otvírat. Na hodinách zpěvu je cílem naučit se zpívat a jako „vedlejší produkt“ se člověk musí potkat sám se sebou, poznat kým vlastně je. Postupně odkrývám lži, které jsem si o sobě nalhala. Při zpěvu se člověk učí být v přítomném okamžiku, učí se neutíkat sám od sebe.
Jsem moc ráda, že jsem se trochu zpívat naučila. Vůbec jsem neuměla zpívat nahlas a do svého hlasu se opřít. Postupně to začíná znít kultivovaněji. Vím, že když se můj zpěv zlepšuje, daří se mi potkávat sama se sebou uvnitř. Vím, že můj hlas zní tím lépe, čím jsem uvnitř vyladěnější.  (Kočka)


Žádné komentáře:

Okomentovat